Noderīgi informācijas avoti

Bibliotēkā ir nodrošināta bezmaksas piekļuve vairākām datu bāzēm, kas sniedz uzticamu informāciju, pilnus tekstus, un var noderēt tavam mācību procesam vai interesēm.

 • www.letonika.lv - bez maksas pieejama visās Latvijas publiskajās bibliotēkās. Letonika ir SIA Tilde interneta pakalpojums, kas nodrošina piekļuvi enciklopēdijām, vārdnīcām, pilnteksta literatūrai, attēliem, audio un video ierakstiem, valodas uzziņām un citiem informācijas resursiem, kas apvienoti portālā letonika.lv.
 • www.news.lv -  News.lv ir portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm. Portālā vari: pēc vēlamajiem parametriem meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā; meklēt kartē interesējošās publikācijas; uzzināt, kādi pasākumi notiek Tavā novadā un Latvijā kopumā; izmantot bezmaksas Laikrakstu aģentu; pievienot pasākumus un Uzņēmuma ziņas.
 • www.periodika.lv - Periodika ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas "digitālās bibliotēkas" portāls.  Tajā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk kā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Aizraujošs ceļojums vēsturē.
 • www.zudusilatvija.lv - Zudusī Latvija ir Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekts, kurš apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām. Zudusī Latvija satur digitalizētas senu zīmējumu kopijas, atklātnes un fotogrāfijas no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām un objektu aprakstus
 • www.hugo.lv - Hugo.lv ir Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss, kas brīvi pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam. Tas nodrošina automatizētu tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu un otrādi, kā arī no latviešu valodas uz krievu valodu. Lietotāji var tulkot tekstus, dokumentus un arī Interneta lapas.           
 • www.filmas.lv - 82 Latvijas filmas skatāmas bibliotēkās.
 • www.diva.lv - Diva.lv ir Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls, kurā visiem Latvijas iedzīvotājiem bez maksas pieejami vēsturiski, informatīvi un izglītojoši materiāli par Latvijas sabiedriskajiem procesiem, ikdienu un kultūras vērtībām. Diva.lv piedāvā:
  Latvijas Televīzijas raidījumus un ierakstus no 1963.-2012.gadam; Latvijas Radio raidījumus un ierakstus no 1940.-2004.gadam. Digitalizētos materiālus, kuru publiska piekļuve ir ierobežota no autortiesību turētāju puses, iespējams noskatīties bibliotēkā.
Noderīgas adreses, meklējot informāciju par ļaudīm, ģimenes locekļiem:
 • http://www.lvva-raduraksti.lv/ - Virtuālajā arhīvā pieejamas Latvijas evaņģēliski luterisko, Romas katoļu, pareizticīgo, reformātu, uniātu, baptistu, vecticībnieku draudžu un rabinātu metriku grāmatas, dvēseļu revīziju saraksti un 1. Viskrievijas tautas skaitīšanas 1897. gadā Kurzemes un Vidzemes guberņā, un Vitebskas guberņas Latvijas daļā materiāli, sākta Rīgas mājas grāmatu (1854–1918) ievietošana. Projekta realizācijas rezultātā visiem interesentiem būs iespēja veikt savas dzimtas vēstures izpēti jebkur, kur pieejams internets.

 • https://nekropole.info/lv - visaptveroša pasaules personu, notikumu un vietu enciklopēdija, kas spēj atbildēt uz trim pamatjautājumiem - kas, kur un kad? Sākotnēji tā tika veidota kā Starptautiskā cilvēku piemiņas un apbedījumu vietu enciklopēdija, kas ir publiska datu bāze un kur ikviens aicināts ne tikai meklēt, bet arī ierakstīt savus piederīgos un tuviniekus. Šobrīd vietne satur ziņas par apmēram 12.0 miljoniem personu, tai skaitā, pazudušām un nogalinātām GULAG nāves nometnēs, un vairāk nekā 151 000 kapsētām, dažādām vietām uz kartes.

Jautā bibliotekāram

Ja vajadzīga palīdzība informācijas meklēšanā vai nepieciešama konkrēta uzziņa, - jautā bibliotekāram. Atbilde tiks nosūtīta uz norādīto e-pastu.Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.