Skolas pasākumi 2022./2023. m.g.

Eiropas sporta nedēļā Limbažos 30.septembrī piedalījās arī Viļķenes pirmsskolas "Mārītes" grupiņas bērni. Jaukās sporta skolotājas bērnus iepriecināja ar dažādām sporta stafetēm. Stafetēs bija nepieciešama izturība, atjautība, uzmanība un veiklība. Bērni bija sajūsmināti par iespēju piedalīties šādās aktivitātēs. Nobeigumā katrs bērns saņēma smaidošu bumbu.

Stāstniece skolā

27. septembrī skolā notika Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” pasākums - Līgas Reiteres nodarbības sākumskolas un  pamatskolas skolēniem:

  • sākumskolai - Glītrakstīšana. Laba rakstāmrīka izvēle. Stājas un attieksmes veidošana. Pirkstu vingrinājumi. Glītrakstīšanas un glītas dzīves likumi. Greznu burtu rakstīšana. Stāsts par burvju kronīti.
  • pamatskolai - Dialekti un apvidvārdi. Valodu daudzveidība un valodu paveidi. Dialekti un izloksnes. Apvidvārdi. Tāmnieku dialekta demonstrējums. Latviski soli pa solim.
Septembra pēdējā nedēļa mūsu skolā bija jaukiem pasākumiem bagāta. Iesaistoties Eiropas sporta nedēļas aktivitātēs, no rītiem visi satikāmies sporta hallē, lai izkustētos ar rīta rosmes vingrojumiem, kurus ik rītu vadīja noteiktas klases skolēni.
Visu nedēļu skolā bija apskatāma skolēnu veidota rudens ražas izstāde.
Otrdien pie mums viesojās stāstniece Līga Reitere ar nodarbībām „Vārda spēks” gan skolēniem, gan skolotājiem.
Dzejas dienu ietvaros skolēni ilustrēja dzejoļus un notika poētisks rudens pārgājiens ar dzejas lasījumu pieturām.
Piektdien atzīmējām Skolotāju dienu. Kā ierasts, ar svinīgu pasākumu skolas zālītē un 9.klases skolēnu iejušanos skolotāju lomā, vadot nodarbības pārējiem skolas skolēniem.
Paldies Latvijā vadošajam piena pārstrādes uzņēmumam "Food Union" (AS "Rīgas piena kombināts"), kas šogad visiem pirmklasniekiem dāvina biezpiena sieriņus "Kārums"! Arī mēs šo dāvanu esam saņēmuši. Uztura speciālisti norāda, ka biezpiens uzlabo atmiņu un veicina kaulu augšanu.👍
9.septembrī pirmklasnieki piedalījās Limbažu novada rīkotajos Bitīšu svētkos, kuru laikā noskatījās teātra izrādi "Strupausīša talcinieki" Teātra mājā, paciemojās Dzīvā sudraba muzejā un saņēma sveicienus no Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Māra Beļaunieka un Dzīvā sudraba muzeja saimnieces Ligitas Auzeres Burtnieku kvartālā. Katrs saņēma dāvanu - sudraba bitītes kuloniņu.

9.septembrī Viļķenes bibliotēkas vadītājas Mārītes Purmales organizēto Grāmatu svētku ietvaros mūsu pirmskolā un skolā viesojās bērnu grāmatu "Koko un Riko", "Bizbizmāsiņa", "Lilallā un viņas pigoriņi" un "Dzejolēni" grāmatu autores - rakstniece Evija Gulbe un māksliniece Linda Lošina. Sirsnīgs paldies viņām par priekā mirdzošajām bērnu acīm un svētku sajūtas radīšanu!
ZIEDU PAKLĀJS - par tradīciju kļuvis pasākums mūsu skolā mācību gada sākumā. Šogad tas ir tapis spēka zīmes veidolā. Sirsnīgs paldies skolēnu vecākiem par atbalstu, klašu audzinātājiem par darba procesa organizēšanu un skolotājai Ilvai Zvirgzdiņai par projekta vadīšanu!
2. septembrī mūsu skolas skolēni, skolotāji un skolas darbinieki piedalījās jautrās stafetēs. Viss sākās ar iesildīšanās vingrojumiem skolas iekšpagalmā.
Mirkļi no zinību dienas 2022.

Skolas pasākumi 2021./2022. m.g.

Mūsu skolas Jauno reindžeru komanda devusies uz izglītojošu un atpūtas nometni Lapmežciema pamatskolā „Vislatvijas Jauno reindžeru nometne 2022”, kura norisinās no 2.- 4.augustam. Jaunieši iepazīst purvu ekosistēmu, talko Kaņiera ezerā, apmeklē Lielo Ķemeru tīreli un Lapmežciema muzeju, piedalās dažādās spēlēs un veido video ierakstus par nometnē apgūto un piedzīvoto. Paldies skolotājai Ilvai Zvirgzdiņai par skolēnu iesaistīšanu nometnē!

2021./2022.mācību gada IZLAIDUMS

11. jūnijā pamatskolas beigšanas apliecības saņēma 9 Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas absolventi.

No sirds sveicam jauniešus un vēlam veiksmīgu turpmāko dzīves ceļu!

Skolas saime

Sīkāk par pasākumu varat lasīt 15. jūnija laikrakstā "Auseklis"

http://auseklis.lv/galerijas/galerijas/izlaidums--priekpilni-svetki-un-ari-pieturvieta-pardomam-1


11.maijā Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēni un skolotāji devās uz komponista Baumaņu Kārļa dzimtajiem "Indriķiem", lai noliktu ziedus pie pieminekļa viņa 187. dzimšanas dienā un ieklausītos pagasta bibliotekāres un novadpētnieces Mārītes Purmales stāstījumā.
Skolēnu rokdarbu izstāde. Mūsu skolēnu vecāki, esat laipni aicināti šo izstādi apmeklēt klātienē skolas vestibilā līdz mācību gada beigām!
Sirsnīgs paldies skolotājiem Ilzei Kuģei Kalniņai, Ilvai Zvirgzdiņai un Aigaram Erdmanim par skolēnu darbu vadīšanu!
Pēc divu gadu pārtraukuma 29.aprīlī atkal varējām sanākt kopā mūsu skolas tradicionālajā pasākumā „No sirds uz sirdi” Viļķenes kultūras namā. Priecājamies par kuplo skolēnu vecāku skaitu un jaukajiem kopā būšanas brīžiem. Mūs visus priecēja Teātra pulciņa jaunākais iestudējums – Leldes Stumbres lugas „Divi forši suņi” pirmizrāde (režisore Indra Rube), skolēnu dziedātas dziesmas (sagatavoja mūzikas skolotāja Baiba Pētersone), pavasarīgi skaisti dzejoļi un Popielas priekšnesumi - paldies klašu audzinātājiem! Mīļš paldies arī skolas tehniskajam personālam, kā arī Guntaram Dalbiņam un Aigai Tipai par palīdzību pasākuma organizēšanā!
Paldies Evijai Miezei par foto un video materiāliem!

Koncertlekcija Es mīlu Tevi, Latvija

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2022.gada 5.aprīlī skolā viesojās Mikus un Arta Abaroniņi ar patriotisku koncertlekciju “Es mīlu Tevi, Latvija!”.

Koncertlekcijas laikā skolēni uzzināja jaunus faktus ne tikai par Latvijas muzikālo mantojumu, bet arī citām kultūras vērtībām, iepazina folkloras mantojumu un noskaidroja, kā latvieši svin svētkus dažādos novados un no jauna atklāja lietas, ar kurām Latvijā visi varam lepoties. Koncertlekcijas laikā skanēja Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Jura Kulakova, Igo un citu mākslinieku radītā mūzika, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu skolēnu no 1.-9. klasei.

Iedvesmojoši patriotisks koncerts!

Lorem ipsum headerum

Diam quis enim lobortis scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam viverra.
Mauris commodo quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien.

„Ziemassvētki apkārt zemeslodei”

2021. gada 20.decembrī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēni projekta „Skolas soma” ietvaros noskatījās koncertlekciju „Ziemassvētki apkārt zemeslodei”. Pasākuma laikā skolēni uzzināja, kā tiek svinēti Ziemassvētki ne tikai Latvijā, bet arī  citās pasaules vietās, kādi ir šo svētku simboli un tradīcijas. Pasākuma vadītāja stāstījumu papildināja muzikālie priekšnesumi – pazīstamas dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas - , kuras dziedāja līdzi arī skolēni.

Lai pārliecinātos, kā uztverta sniegtā informācija, vecāko klašu audzēkņi aizpildīja krustvārdu mīklu un atbildēja uz jautājumiem.

Koncertlekcija nebija garlaicīga, bet interesanta, izzinoša un skanīga.


Koncertlekcija “Kosmosa burvis”

        Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēni projekta “Skolas soma” ietvaros noskatījās koncertlekciju „Kosmosa burvis”. Vecāko klašu  skolēni par debess ķermeņiem, planētām jau bija mācījušies dabaszinību stundās, bet jaunāko klašu  skolēniem bija iespēja tās iepazīt no jauna. Koncertlekcijas laikā skolēni uzzināja daudz jaunus, vēl nezināmus faktus par planētām. Šis materiāls noderēs skolēniem dabaszinībās, mācoties tēmas par Visumu, 7.klases skolēniem ģeogrāfijā, mācoties tematu “Saules sistēmas rašanās un uzbūve”. Vecāko klašu skolēni, izpildīja krustvārdu mīklu par koncertlekcijā dzirdēto un redzēto, bet jaunāko klašu skolēni to kopā ar skolotāju pārrunāja. Pasākums bija ļoti interesants, izglītojošs un atraktīvs, ar jaukiem vizualizācijas efektiem. Skolēni labprāt dziedāja līdzi dziesmām, dejoja, kad tika aicināti to darīt.

Latvijas dzimšanas diena

Atzīmējot Latvijas Republikas 103. gadadienu, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas vecāko klašu skolēni noskatījās Skolas somas sagatavoto koncertlekciju „Atmodas dziesmas”. Pirms pasākuma klašu audzinātāji skolēniem atgādināja par vēsturiskajiem notikumiem, kas saistīti ar Latvijas valsts dibināšanu.

Koncertlekcijā tika stāstīts par Atmodas laiku, tam atbilstošām dziesmām un šo dziesmu nozīmi mūsu tautai.

            Skolēniem bija iespēja paplašināt savas zināšanas par Atmodas laiku  un zināmās dziesmas dziedāt visiem kopā.Dzejas dienas Viļķenē

Sporta diena

                                                                                                                                         


Made with Padlet

Akcija “Eiropas medus brokastis”

Jau 7. gadu Latvijas Biškopības biedrība akcijas ietvaros dāvina pirmās klases skolēniem medu. Arī mūsu skolas pieci pirmklasnieki saņēma mazu dāvaniņu , kura sastāvēja no rapša, dažādu ziedu un meža medus paraudziņiem un informatīvi izklaidējoša magnētiņa. Bērni noskatījās arī filmiņu kā bites vāc medu. Paldies Latvijas Biškopības biedrībai!

16.septembrī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēni devās rudens pārgājienā. Saulainajā, vasarīgi siltajā dienā viņi pabija vairākos objektos Viļķenes teritorijā. Katrā pieturas punktā viņus gaidīja izzinošas, radošas, atjautību un precizitāti pārbaudošas aktivitātes. Sirsnīgs paldies par aizraujošajiem piedzīvojumiem Mārītei Purmalei, Ilvai Zvirgzdiņai, Jānim Zālītim, Dainai Bičukai, Naurim Dreiblatam, Andim Zariņam, Mārai Zvīnei un Pārslai Treimanei!


Vairāk fotogrāfiju skaties, atverot šo saiti: pārgājiena diena

 

Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 5. un 6.klases skolēni “Meža ekspedīcijā”

Š.g. 1.oktobrī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 5. un 6.klases skolēni devās uz Velēnu uz Latvijas Valsts mežu organizēto pasākumu “Meža ekspedīcija”. Skolēniem zinošu mežziņuvadībā bija jāveic dažādi uzdevumi, piemēram, aprēķināt koku skaitu hektārā, noteikt koku augstumu, vecumu, augsnes skābumu, kā jāretina mežs, jānosaka koku bojāšanas cēloņi,beigās jāuzceļ tilts bez naglām. Laiks bija labvēlīgs mūsu ekspedīcijai.Paldies Latvijas Valsts mežiem par iespēju piedalīties šādās nodarbībās.                                                                                                                                Skolotāja Pārsla Treimane

Vairāk bildes skaties, atverot šo saiti: Meža ekspedīcija

Sportojam savam priekam un veselībai!

Popularizējot veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus, Latvijas Olimpiskā komiteja 2020.gada 18.septembrī organizēja “Olimpisko dienu”, veltītu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai

Šajā dienā Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā  sportiskas aktivitātes visu klašu komandām vadīja  Olimpiskā centra “Limbaži” treneru un pasākumu organizatoru komanda.  Ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja parādīt savu varēšanu dažādās sportiskās stafetēs. Tajās vajadzēja demonstrēt ne tikai fizisko spēku un veiklību, bet spēju pārvaldīt savas rokas un kājas, lai pēc iespējas sekmīgāk tiktu galā ar katrā stafetē veicamo.

Saulainajā piektdienas pusdienlaikā laiks paskrēja nemanot. Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma īpašas balvas, par ko ikvienam  bija patiess prieks. Šajās sacensībās uzvarētāji bija visi, jo kopīgi pavadītais laiks, kustību prieks un komandas gars vienoja visus dalībniekus zem olimpiskās dienas  devīzes - “Mēs esam #SPORTIŅĀ”.

Paldies par jauko pasākumu tā organizatoriem - Olimpiskā centra ”Limbaži” atraktīvajai komandai!

Foto galerija no pasākuma skolā

Foto galerija šeit - Limbažu Olimpiskā centra mājas lapāBitīšu svētki

Piektdien, 4.septembrī Limbažu kultūras namā uz tradicionālajiem Bitīšu svētkiem pulcējās novada pirmklasnieki. Domājot par drošību, katras skolas bērni bija izsēdināti patālāk no citiem, bet pašiem pirmklasniekiem tāpat viss likās interesants un aizraujošs- gan lielā, runājošā bite, gan Pogu uzstāšanās, gan arī improvizācijas leļļu teātra studijas izrādīte.    

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa pirmīšiem dāvāja Burtu pasakas, uzsverot, ka sāksies viens no lielākiem piedzīvojumiem- skola. Sudrabkalis Oļegs Auzers, pasniedzot tradicionālo  bitīti, piebilda, ka sudraba rotiņa bērniem būs arī kā talismans, kas palīdzēs grūtos brīžos.    

Arī mūsu skolas piecas mazās bitītes labi jutās novada 148 pirmklasnieku pulkā. Lai bites čaklumiņš viņus pavada skolas gaitās!

1.klases audzinātāja Anita Ērmane

Skolas pasākumi 2019./2020. m.g.Skolas pasākumi 2018./2019. m.g.


Skolas pasākumi 2017./2018. m.g.

Skolēnu atskaites koncerts

26. aprīlī Viļķenes kultūras namā notika skolēnu tradicionālais atskaites koncerts „No sirds uz sirdi”. Pasākumā varēja vērot gan nopietnus, gan ne tik nopietnus priekšnesumus.

Koncerta pirmajā daļā skolēni uzstājās ar dziesmām, dzejoļiem un dejām. Otrajā -  prezentēja paveikto dažādos konkursos un projektu nedēļas laikā. Visinteresantākā bija pasākuma trešā daļa – popiela. Tajā ar sagatavotajiem priekšnesumiem uzstājās ne tikai skolēni, bet arī skolotāji un skolas darbinieki.

Aktīvākie skolēni saņēma pateicības par piedalīšanos makulatūras un izlietoto bateriju vākšanā, iesaistīšanos Bērnu žūrijā un piedalīšanos skolas runas konkursā.

Kultūras nama mazajā zālē bija iekārtota skolēnu zīmējumu un rokdarbu izstāde.
Dzejas dienas Friča Bārdas muzejā "Rumbiņos"

13. septembrī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 4., un 5.klases skolēni devās uz tikšanos ar dzejnieku Viktoru Kalniņu, kurš plašākai auditorijai pazīstams ar pseidonīmu ViksTikšanās notika Friča Bārdas muzejā  "Ŗumbiņos". Tikšanās laikā dzejnieks dalījās pieredzē ar to, kā sācis rakstīt dzeju, kā arī lasīja dzeju no četrām savas dzejas grāmatām, un dalījās savā dzīves uztverē un pārdzīvojumos.
Sporta diena Limbažos

6. septembrī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēni devās uz Limbažiem, lai piedalītos Limbažu novada pagastu pamatskolu sporta dienā. Pasākums iesākās ar vērienīgu velo triku demonstrāciju sporta hallē. Pēc tam skolēni nodevās sportiskajām aktivitātēm gan hallē, gan svaigā gaisā.  Sporta dienas ietvaros skolēniem bija iespēja ne tikai ņemt aktīvu dalību sportiskajās aktivitātēs, bet arī uzzināt interesantus faktus par dažādiem sporta veidiem un sporta inventāru. Diena bija patīkama un saulaina, un katrs centās izmēģināt savus spēkus un sevi pierādīt pasākuma piedāvātajos sporta veidos un stafetēs.

Skolas pasākumi - 2016./2017. m. g.

Valodas diena mūsu skolā


13. maijā - Jura Alunāna dzimšanas dienā,  skolā notika valodas dienai veltīts pasākums. Šos svētkus Rakstniecības muzejs aicina svinēt jau sesto gadu. Šī pasākuma ietvaros tika izsludināta akcija "Valoda uz trotuāra", kuras ietvaros skolēni bija aicināti doties laukā un piepildīt trotuārus un ietves ar saviem iemīļotākajiem latviešu literatūras citātiem (uzrakstot tos uz ietves ar krāsainajiem krītiņiem). Mūsu skolēni bija izraudzījušies dzejoļus un citātus, kas veltīti māmiņām - sakarā ar mātes dienu.Pēdējais zvans 9. klasei

13. maijā skolā notika Pēdējā zvana pasākums 9. klasei. Veiksmi un izturību vēl priekšā esošajos pārbaudījumos vēlēja 1. klases skolēni. 8. klases skolēni topošajiem absolventiem dāvāja video sveicienu, kurā atspoguļoti spilgtākie mirkļi no skolas dzīves ikdienas. Neizpalika arī skolas direktores un klases audzinātājas, Māras Zvīnes, veiksmes vēlējumi. Arī bijusī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolotāja, Dita Grigore, devītajiem bija atsūtījusi laba vēlējumus un siltus vārdus turpmākajām dzīves gaitām.

Atliek vien novēlēt asu prātu, optimismu un ticību saviem spēkiem - lai veiksme eksāmenos!


Baumaņu Kārlim 182. dzimšanas diena

11. maijā daļa no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolēniem devās uz Baumaņu Kārļa pieminekli - Viļķenē, lai noliktu ziedus, aizdegtu svecīti un godinātu mūsu Viļķenes lepnumu, Latviešu himnas autoru, viņa dzimšanas dienā.

Baumaņu Kārlis ir ne tikai himnas autors, bet arī viens no pirmajiem mūsu valsts komponistiem un latviešu mūzikas pamatlicējiem. Sevi pierādījis arī kā izcils skolotājs.

Varam būt lepni, ka mūsu pusē dzimis Latvijai tik nozīmīgs cilvēks.
Skolēnu pavasara koncerts "No sirds uz sirdi"

27. aprīlī Viļķenes kultūras namā notika tradicionālais skolēnu pavasara koncerts "No sirds uz sirdi". Koncerta daļā skolēni uzstājās ar dziesmām, dzeju un tautas dejām. Koncerta otrajā daļā tika demonstrēti skolas talantu konkursa spilgtākie priekšnesumi. Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji bija izvietojušies pie galdiņiem un varēja nesteidzīgi baudīt gan pašu, gan skolas sarūpēto cienastu, kā arī skatīties koncertu.

Lieldienu pasākums

18. aprīlī mūsu skolā Lieldienu pasākumu organizēja 1. klase un skolotāja Ilze Kuģe - Kalniņa. Ikviens varēja izlikt apskatei savus Lieldienu mākslas darbus, pārbaudīt savas zināšanas mīklu minēšanā, piedalīties olu ripināšanā, kā arī ieklausīties Lieldienu dzejolīšos.


Tikšanās ar Cēsu profesionālās

vidusskolas pārstāvjiem


7.martā skolā notika karjeras stunda, ko rīkoja Cēsu profesionālā
vidusskolas pārstāvji. Cēsu PV audzēkņi iepazīstināja 8.-9.klašu skolēnus ar
iespējām apgūt profesiju Latvijas tautsaimniecībai svarīgās nozarēs:
enerģētikā (elektrotehniķis), koka izstrādājumu izgatavošanā (mēbeļu
galdnieks), būvniecībā (namdaris), kā arī deva iespēju brīvprātīgajiem
piedalīties dažādu prasmju pārbaudē.
Stundas nobeigumā rosināja skolēnus brīvlaikā iepazīt Cēsu Profesionālo
vidusskolu klātienē un piedalīties konkursā "Jaunais AMATNIEKS 2017".

Konkursā ''Jaunais amatnieks 2017" piedalījās un PATEICĪBAS saņēma:
• namdara nominācijā Dāvis Burkēvičs /9.kl./,
• elektriķa nominācijā - 8.klases skolēni Marks Ozoliņš un Ralfs Kostjuņiks.
Kopā ar skolēniem Cēsu PV bija skolotājs Jānis Rudzītis.

Skolotāja Ilva ZvirgzdiņaSkolas talantu konkurss "Ko Tu proti?!"

30.martā katrs, kurš sevī jūt kādu talantu, varēja piedalīties skolas konkursā “Ko Tu proti?!” Konkurss bija izsludināts janvāra mēnesī, līdz ar to laiks gatavoties bija pietiekošs. Atsaucās 11 drosminieki. Viņu repertuārā bija dziesmas, dzeja, akordeona un klavieru spēle, sporta triku izpildījums,  atraktīva dziesmas izpildīšana, karsējmeiteņu uzstāšanās. Pasākumu vadīja  Katrīna Šņore (6. kl.)

Žūrijas komisijai bija grūti noteikt uzvarētājus, jo priekšnesumi bija dažāda žanra, līdz ar to grūti salīdzināmi. Nosakot uzvarētājus,  tika ņemta vērā izpildījuma kvalitāte, ieguldītais darbs, gatavojot savu numuru,  paveiktais pie nepieciešamo rekvizītu izgatavošanas, prasme uzstāties.

1.vietu ieguva Estere Hmeļinska (7.kl.), kura izpildīja dziesmu “Ой, да не вечер”/ mūzikas skolotāja Vitālija Bogdanoviča ģitāras pavadījums/. 2.vietā abas grupu uzstāšanās - 4.klases meitenes  Laura Mišela Blīve-Heiberga, Laura Čakste un Ance Zeidmane ar dziesmas “Cup song” izpildījumu, kam pievienoti interesanti triku elementi, kā arī 7.klases karsējmeiteņu komanda -  Benita Cine,  Līga Daunaroviča, Ieva Klusa, Betija Ķezbere, kuras bija piedomājušas par vizuālo tēlu un nepieciešamajiem rekvizītiem. 3.vietā Nika Menjoka - Priede (2.kl.), kura izpildīja divas dziesmas angļu valodā.

Pirmklasniecei Everitai Ķezberei, kura spēlēja klavieres, piešķīra nomināciju “Veiklie pirkstiņi”, Agijai Zeiļukai (5.kl.), kura izpildīja futbola elementu, - “Sportiskākā debija”, Ievai Klusai (7.kl.), kura runāja Māras Cielēnas dzeju - “Liriskākā uzstāšanās”.


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts pasākums.

 27. martā 5. - 9. klašu skolēnu audzināšanas stunda tika veltīta 25.marta - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atcerei. Skolēniem bija iespēja ielūkoties video materiālā par tā laika notikumiem. Tika lasītas arī tā laika notikumu piedzīvojušo viļķeniešu atmiņas. 

Stundu vadīja un ar skolēniem vēsturiskajā ieskatā dalījās skolotāja Pārsla Treimane.


Tikšanās ar Rīgas valsts tehnikuma Limbažu struktūrvienības pedagoģi Baibu Fridvaldi.

10.martā ar 9.klases skolēniem tikās Rīgas Valsts tehnikuma Limbažu struktūrvienības pedagoģe Baiba Fridvalde. Tikšanās gaitā jaunieši uzzināja par profesijām, kādas iespējams apgūt šajā skolā. Parādītā vizuālā informācija deva ieskatu par skolas audzēkņu ikdienas nodarbībām, piedalīšanos dažādos profesionālās meistarības konkursos, sporta aktivitāšu un brīvā laika pavadīšanas iespējām. Baiba Fridvalde atbildēja uz klausītāju interesējošiem jautājumiem un aicināja nākošajā mācību gadā pievienoties augšminētās skolas audzēkņiem.Tikšanās ar VUGD Limbažu daļas komandieri Arni Banderu.

Piektdien, 10.februārī,  7. - 9. klašu skolēni uzklausīja VUGD Limbažu daļas komandieri Arni Banderu. Tikšanās mērķis bija izglītot skolēnus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās un zvanīšanu uz tālruņa numuru 112, kas ir vienots visā Eiropas Savienībā. Klātesošajiem bija jaunums uzzināt, ka uz šo numuru var veikt ārkārtas zvanus gadījumos, kad beidzies kredīts un telefonā nav SIM kartes. Skatoties video, kā un cik ātri izplatās uguns liesmas, sākoties ugunsgrēkam dzīvojamā istabā, skolēni uzskatāmi vēroja, kur  krājas dūmi, cik ilgā laikā deggāzes un dūmi piepilda telpu, vienlaikus klausoties daļas komandiera stāstījumu, kā pareizi rīkoties, lai izkļūtu no degošās telpas.  Ar piemēriem no ugunsdzēsēju un glābēju  ikdienas, daļas komandieris paskaidroja, kā katram rīkoties, esot aculieciniekam satiksmes negadījumam, ugunsgrēkam, aizdomīgai situācijai sadzīvē, pašam nonākot nelaimē. Speciālists vairākkārt atgādināja klātesošajiem lieki un jokojoties neaizņemt 112 tālruņa līniju. Varbūt tieši blēņu zvana laikā kādam ļoti nepieciešama steidzama palīdzība citur. Tāpat Arnis Banders brīdināja neaizrauties ar viltus zvaniem, jo mūsdienu tehnoloģiju iespējas agri vai vēlu atklāj jokotājus. Skolēniem bija iespēja ietērpties ugunsdzēsēju-glābēju formas tērpā ar visu aprīkojumu, rast atbildes uz jautājumiem, kurš un kā var kļūt par ugunsdzēsēju.


Par skolas organizētajiem pasākumiem un aktualitātēm skatīt arī biedrības “Optimistu klubs” mājas lapā: www.optimisti.lv


19.janvārī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā notika barikāžu aizstāvju atceres pasākums ar ieklausīšanos  tur pabijušo viļķeniešu atmiņu stāstu lasījumos, tējas un cienasta baudīšanu pie ugunskura.2013. gadā

BAUMAŅU KĀRĻA VIĻĶENES PAMATSKOLAS JAUNSARGU VIENĪBAS AKTIVITĀTES
2013.gada 3.maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā pēc ilgiem gadiem notika ierindas skate. Pasākumu norisi organizēja un vadīja 209.jaunsargu vienības  instruktors Andis Zariņš.
Ierindas skatē skolēni demonstrēja savu soļošanas, dziedāšanas un komandēšanas prasmi. Pasākumā piedalījās 5.-9. klašu komandas, kuras bija gatavojušās un mācījušās soļot, padomājušas par atbilstošu, vienotu vizuālo noformējumu. Bija prieks vērot klašu komandu sniegumus ierindas skatē. Žūrijai bija ļoti grūti izvērtēt un noteikt labākos, jo visu komandu sniegums bija ļoti augsts.
Žūrijā bija Zemessardzes 27. Kājnieku bataljona 2. Rotas štāba virsseržants, jaunsargu vienības  instruktors Andis Zariņš, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas absolvente Dārta Rasa Ozola, sporta skolotājs Ģirts Rozenbergs un skolas direktore Ilze Ādamsone.
Pasākuma noslēgumā visas komandas saņēma skolas diplomus un „Laimas” saldumus.
1.vieta – 8.klasei, komandieris Ģirts Zeiļuks
2 vieta – 5.klasei, komandiere Paula Bečere
3.vieta – 6.-7.klasei, komandiere Tabita Ozoliņa
Atzinības rakstu par labu sniegumu saņēma 9.klase, komandiere Kitija Blīve
2013.gada 17. un 18.maijā Viļķenē notika 209.jaunsargu vienības  praktisko apmācību nometne, kuras laikā Baumaņu Kārla Viļķenes un Pāles pamatskolu  jaunsargi iestādīja 100 bērzu stādus skolas teritorijā. Stādu iegādi finansēja Meža attīstības fonds. Jaunsargi instruktora Anda Zariņa un zemessargu Artūra Koluškina, Jāņa Andersona, Igora Kalniņa  vadībā piedalījās sacensībās orientēšanās distancē, šķēršļu joslā, šaušanā un tūrisma tehnikā. Noslēgumā labākie jaunsargi saņēma vērtīgas balvas un atzina, ka  nometnē laiks tika lietderīgi un interesanti pavadīts, iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas lieti noderēs tālākajā izaugsmē. Foto: http://www.rjc.gov.lv/lv/Papildriki/Fotogalerija/2013/06/05062013.aspx#

Februāris – drošāka interneta mēnesis. Drošus padomus par interneta un citu komunikācijas ierīču lietošanu skatīt: http://www.limbazubiblioteka.lv/lv/ms/jaunumi/drosa_interneta_menesis/. Turpat arī informācija par iespēju iesaistīties radošā konkursā “Cieni sevi un citus internetā”: http://www.limbazubiblioteka.lv/files/editor/Konkurss_DI.pdf

14.februārī visas dienas garumā “RADOŠĀ VALENTĪNDIENA”: konkursa “Dzīvo zaļi” radošo darbu, “Mana Valentīndienas dāvana slepenajam draudziņam”, izstāde; konkursi un pārsteigumi; Visi mīļi gaidīti svētku dienas foto stūrītī.

2012.gadā

27.novembrī plkst. 11.20 skolā tikšanās ar aktieri, TV raidījuma „Veselība” vadītāju Andri Buli. Saruna ar klausītājiem par aktiera profesiju, veselību un viņa dzejoļu krājumu „Monologi”. Skolēni savukārt nolasīs savus dzejas darbus – haikas. HAIKAS

16.novembrī plkst. 16.00 Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā – muzeja atklāšana.

9.novembrī plkst. 11.30 skolā viesosies mākslinieks, pasaulē pazīstams ledus skulptūru veidotājs Kārlis Īle

***

2011.gadā

2011.g. 11.novembrī plkst. 17.00 Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens

Plkst. 16.45 pulcēšanās pie Viļķenes kultūras nama. Plkst. 17.00 lāpu gājiens jaunsargu vadībā uz Baumaņu Kārļa pieminekli. Dzeja, dziesmas, ziedu nolikšana un svecīšu iedegšana pie pieminekļa.

 Skolotāji visā Latvijā spēlē „Mendeļejeva sapni”

 2011.gada  23.augustā, eksakto mācību priekšmetu skolotāji visā Latvijā, t.sk. Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā, izspēlēja 11 dažādas dabaszinātņu un matemātikas oriģinālspēles un iepazinās, kā izmantot jaunos elektroniskos mācību materiālus un mācīšanas metodes, lai ar jauno mācību gadu saviem skolēniem radītu aizrautīgu un interesantu mācību procesu ķīmijā, fizikā, bioloģijā matemātikā. Plašāka informācija: relize_Skolotaji visa Latvija spele Mendelejeva sapni

 Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 140 gadu jubilejas svinības

2011.gada 2.jūlijā

  • 10.00 absolventu basketbola turnīrs skolas sporta hallē
  • no plkst. 15.00 reģistrēšanās skolā un kultūras namā
  • 15.00 skolotāju kapu vietu apmeklējums Katrīnas kapos
  • 17.00 svinīgais pasākums Viļķenes kultūras namā
  • 20.00 svētku pasākuma turpinājums skolā
  • 20.00 – 21.00 atvērto durvju stunda sporta hallē, trenažieru zālē

Dalības maksa 3 Ls.  Saviesīgajam vakaram skolā līdzi jāņem groziņš. Darbosies kafejnīca Tālruņi uzziņām: 64063216, 29491706, vairāk informācijas mājas lapā: www.vilkene.lv

Viļķenes skolai apsveikumu bija atsūtījis Valsts prezidents Valdis Zatlers, izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks,  Latvijas Olimpiešu sociālais fonds un tā vadītāja, leģendārā Uļjana Semjonova, vēl daudzi citi šai skolai piederīgie, kuri sestdien nebija varējuši ierasties Viļķenē.

Raksts par salidojumu lasāms laikraksta „Auseklis” mājas lapā: www.auseklis.lv

 

Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas  projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” komandas dalībnieki un viņu kolēģi vada 3 atklātās nodarbības par globālās/attīstības izglītības tēmām trešdien, 2011.gada 30.martā.
1.nodarbība 9.00 – 9.30 Viļķenes  Pirmsskolas izglītības iestādē “Cilvēks, vide, atkritumi” (skolotāja Irēna Cine) – 5 un 6-gadīgo grupa
2.nofdarbība 11.30 – 12.10 Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā “Veselīgs uzturs Latvijā un Āfrikas valstīs” (skolotāja Dita Grigore) – 2., 3.klase
3.nodarbība 13.20 – 14.00 Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā “Rūpējoties par mūsu kopīgajām mājām – planētu Zeme” (skolotāja Pārsla Treimane) – 9.klase
Aicinām nodarbības apmeklēt vismaz vienu pārstāvi no skolas, izvēloties attiecīgo tēmu un klases grupu
Pusdienas nodrošinām – cena Ls 0,45
Lūdzam  visus interesentus pieteikties līdz 25.03.2011.
Telefoni:  projekta koordinatore – Māra Zvīne – 26171086; skolas direktore – Ilze Ādamsone  – 29491706. e-pasts: vilkenes_ps@limbazi.lv
Dienas kārtībā vēl piedāvājam:
10.30 – 11.10 – skolas vizītkarte un iepazīšanās ar skolu
12.30 – 13.00 – diskusijas – projekta „Skolas kā satelīti AI” ieguvumi

Pirkumu grozs