5.Ceriņziedu svētki Vitrupē ('2018)

Cikos ir ceriņu laiks?

Brīžos, kad zied Tava sirds… (A. Štube)

Ar vēlo un reibinošo ceriņu  smaržu jau piekto gadu laukumā pie Vitrupes bibliotēkas aizritēja Ceriņziedu svētki. Lustīgu un jauku zaļumballes atmosfēru šogad uzbūra grupa “Tēva nams”. Viņu izpildītās skanīgās dziesmas ikvienu aicināja griezties deju virpulī. Dziedājām līdz, dejojām, vecākā paaudze ar smaidu atcerējās savu jaunības laiku… Visus patīkami pārsteidza Viļķenes pagasta skolēnu deju kolektīva “Trejdeviņi” atraktīvie dejotāji. Jaunieši izpildīja savas dejas un lustīgi dejoja arī grupas “Tēva nams pavadībā. Svētkus ar skaistu rokdarbu izstādi papildināja čaklās rokdarbnieces no Skultes - Astra Ruduša  un Olga Šišļaņikova. Karstajā pēcpusdienā mūs iepriecināja un veldzēja IK “Ledus oga” ar gardu saldējumu. Meijām un ceriņiem rotātajā laukumā varējām apskatīt foto izstādi par iepriekšējiem Ceriņziedu svētkiem, kas nu jau kļuvuši par jauku un iecienītu tradīciju.

Mīļš paldies visiem, kuriem sirdis ziedēja kopā ar mums!

Rudīte Reide

Vasarsvētkos Ceriņziedu balle Vitrupē

Viļķenes pagasta aušanas pulciņa “Katriņa” darbu izstāde Vitrupē

Vitrupes bibliotēkā bija apskatāma Viļķenes pagasta aušanas pulciņa “Katriņa” darbu izstāde. Bibliotēkas apmeklētāji  ar lielu interesi  aplūkoja mūsu pagasta audēju krāsainos lakatus, lupatdeķus, sedziņas, salvetes, šalli un pat austu somu. Pārsteidza un iepriecināja rūpīgi veidotais krāsu salikums un darbu apjoms. Paldies čaklajām rokdarbniecēm par viņu darbiem, kuros ielikta mīlestība un sirds siltums!

Rudīte Reide, bibliotēkas vadītāja

Radošā pēcpusdiena Vitrupes bibliotēkā

Vitrupes bibliotēkā ciemojās mūsu jaunā pastniece Oksana Gamora, kura ir arī liela rokdarbniece. Viņa iepazīstināja bibliotēkas apmeklētājus ar saviem vaļaspriekiem, kas kļuvuši par meitenes ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Oksana, izmantojot interneta piedāvātās iespējas, pašmācības ceļā ir iemācījusies filcēšanas tehniku. Viņa filcē pirts cepures, piespraudes, rotājumus matu stīpiņām, krellēm un auskariem. Arī mums bija iespēja nedaudz pamācīties šo tehniku. Izmantojot krāsainu filcu, ziepes mīkstā pūkainā apvalciņā pārvērtās par skaistu, smaržīgu brīnumu, kuru var lietot kā švammi. Pēcpusdienas apmeklētāji Oksanas darbiņus varēja aplūkot nelielā izstādē. Vēl viņa gatavo dažādus gardumus – sukādes no ogām, augļiem un dārzeņiem, kā arī konfektes no riekstiem un žāvētiem augļiem. Šie kārumi ir ne vien garšīgi, bet arī veselīgi. Oksana saka: “Ja nav slinkums, var iemācīties daudz  interesantu un vērtīgu lietu, vajag tikai gribēt. Visi var!”

Rudīte Reide, bibliotēkas vadītāja

Vitrupes bibliotēkā fotomākslinieku Agņa Šmita un Marikas Eglītes darbu izstāde

Vitrupes bibliotēkā varam apskatīt Limbažu fotokluba vadītāja vietnieka, foto mākslinieka Agņa Šmita un viņa sadarbības partneres foto mākslinieces Marikas Eglītes darbus, kas veltīti dabai.
28. februārī plkst.14 Vitrupes bibliotēkā tikšanās ar fotomākslinieku Agni Šmitu. Visi laipni aicināti!
Agnis Šmits
Pēc profesijas biologs, bioloģijas zinātņu doktors.
Agnim nepieciešamība fotografēt cieši savijusies ar darbu. Lai gan fotografējis vēl skolas gados gan ar Smenu, gan Zenit, gan lielformāta Kijev88, par patiesu hobiju fotogrāfija kļuva 1996. gadā, kad doktorantūras pirmā stipendija tika pārvērsta par Canon EOS 500 fotoaparātu.
Šobrīd fotografēšana ir vairāk nekā tikai hobijs vien. Patīk meklēt fotogrāfijā neparastus un dažkārt grūtus risinājumus, kā, piemēram, bildēt bites lidojumā, nevis sēžot uz ziedlapiņas.
Agnis tiecas fotogrāfijā meklēt filozofiskus aspektus un noslēpumainību.
Marika Eglīte
Skolotāja, strādā ar 1. - 4. klašu skolēniem Kocēnu novada Rubenes pamatskolā.
Ar fotografēšanu aizraujas kopš bērnības, bet jaunības gados tas bija  vienkārši tikai draugu, ģimenes, „tusiņu” knipsēšanas līmenī, bez piedomāšanas par gaismām, kompozīciju kadrā utt. Tagad pēdējos 7 - 8  gadus fotografēšana ir kļuvusi par  īpašu hobiju, kad gribas pietuvoties mākslas foto līmenim.
 Marikai fotografēšana ir sevis izpausmes veids, pašrealizēšanās, kā arī fantastiska relaksācijas iespēja. Pārsvarā fotografē dabu. Īpaši iemīļota tēma ir leduspuķes.
Marikai ir bijušas daudzas fotoizstādes gan individuāli, gan kopā ar fotodraugiem.


Pirkumu grozs