Uz augšu
Mājaslapa vislabāk skatāma ar Mozilla Firefox

Aktuāli

Lauku atbalsta dienests
Valsts Lauku tīkls – Latvijas lauksaimniekiem nepieciešamā informācija par nacionālo un Eiropas Savienības (ES) atbalstu, par projektu sagatavošanu un pieteikumu iesniegšanu, gan arī citiem aktuāliem jautājumiem
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome
Latvijas lauku pārtikas produkti – sludinājumi, aktualitātes
Zemnieku saeima (ZSA) –  ietekmīgākā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija, kas darbojas lauksaimniecības sektorā un lauku attīstības jautājumos. Organizācijas biedri ir lauksaimniecības produkciju ražojoši uzņēmumi, pārsvarā ģimenes saimniecības
Graudu nozares informācija

2014.gadā

Iznākusi 2014. gada aprīļa „Lauku Lapa”. Skatīt šeit!

Tās galvenās tēmas:

Jaunieši aicināti piedalīties lauku uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumos;
Vienkāršots iesniegums akcīzes nodokļa atbrīvojuma dīzeļdegvielai iesniegšanai;
Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā vides un lauku ainavas uzlabošanai;
Atbalstot lauksaimniekus, atsevišķus avansa maksājumus izmaksās ātrāk;
LAD aktualitātes;
Sezonas laukstrādnieku nodoklis;
Aktuālākās vides prasības lauksaimniekiem:
lopkopībā,
augkopībā;
Kooperatīvs „Kurzemes labumi” atver savu veikalu;
Kooperatīva darbības izbeigšanas kārtība;
Aktualitātes Briseles gaiteņos:
 piena tirgus uz ES viļņa,
  medus tirgus tendences,
klimata izmaiņu mazināšanas plāni satrauc;
Mājražošana: Limbažu pusē top gardi pelmeņi;
PVD: ēdināšanas pakalpojumu sniegšana lauku saimniecībā.

Kā parasti „Lauku Lapā” ir svarīgākie datumi, kurus nedrīkst aizmirst lauku uzņēmējs 2014. gada maijā.

Ieteikumus izdevuma uzlabošanā gaidām uz e-pastu lauku.lapa@llkc.lv.

 

2013.gadā

Aicinu piedalīties plaši atpazīstamajā pasākumā „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2013”, kas norisināsies 17.un 18.maijā, Valmieras Kultūras centrā, Valmierā. Vidzemes Uzņēmēju dienas 2013 organizē Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.
Pasākumu organizatori nolēmuši veidot vēl ciešāku sadarbību ar Vidzemes novadu pašvaldībām un lūdzam Jūsu aktivitāti šādās jomās:
1.       Jubilejas uzņēmumi – šogad vēlamies īpaši, dalībai izstādē, uzaicināt un sumināt visus uzņēmumus, kam 2013.gads ir Jubilejas gads. Lūgums norādīt Jūsu pašvaldības uzņēmumus – jubilārus. UZŅĒMUMI, KAS SAVU DALĪBU IZSTĀDĒ PIETEIKS  LĪDZ 2012.GADA 8.MARTAM, SAŅEMS 10% ATLAIDI.
2.       Izglītības iestādes – vidusskolas, profesionālās, augstākās izglītības iestādes. Lūgums atbalstīt un aicināt šo iestāžu dalību izstādes sektorā „Izglītība Vidzemē 2013”.
3.       Piedāvājam iespēju Jūsu pašvaldībai reklamēt novada tūrisma objektus, pasākumus, uzņēmumus vienotā stendā.
4.       Aicinām atbalstīt pagasta mājražotājus, amatniekus. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka ar pašvaldības atbalstu, vietējie amatnieki gūst labus panākumus savas produkcijas noieta veicināšanai izstādes laikā.
 Vidzemes Uzņēmēju dienas norisinās jau 16.gadu Valmierā, ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību Vidzemes reģionā, sniedzot iespēju visa veida uzņēmumiem, amatniekiem un iestādēm prezentēt sevi un pārdod savus produktus.
Dalībnieku ieguvums ir:
·         Produkta pārdošana plašām auditorijām
·         Produktu reklāma plašām auditorijām
·         Jaunu sadarbības partneru un kontaktu iegūšana
·         Tiešā komunikācija ar savu klientu
Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem un uzklausīsim Jūsu ieteikumus!
Pielikumā – preses relīze, pieteikums dalībai izstādē, oficiāla uzaicinājuma vēstule.

 JURIS SLEŅĢIS, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Valmieras nodaļas vadītājs

2012.gadā

Tiešsaistes izglītojošs seminārs “Grāmatvedības aktualitātes lauku saimniecībās 2012.gadā.

Klintaines pagasta bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru ir sagatavojusi pirmo no 8 plānotajiem tiešsaistes semināriem, ko bibliotēkas var piedāvāt saviem apmeklētājiem – mazajiem un vidējiem zemniekiem. 1.seminārs notiks trešdien, 4.aprīlī, no plkst. 10:00 līdz 13:30 INTERNETA vietnē www.justin.tv/llkc “
Klintaines pagasta bibliotēkas sagatavotais projekts „Roku rokā: lauksaimnieku e-iekļaušanās veicināšana lauku publiskajās bibliotēkās” uzvarēja starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries) Publisko bibliotēku inovāciju programmā un ieguva iespēju realizēt šo semināru projektu.
Projekta ietvaros plānots organizēt 8 tiešsaistes seminārus par jautājumiem, ar kuriem mazie un vidējie zemnieki bieži griežas lauku publiskajās bibliotēkās, kur ne vienmēr bibliotekāram ir tik specifiskas zināšanas vai prasmes, lai zemniekam palīdzētu. Lai nodrošinātu profesionālu un kompetentu saturu, semināru izstrādei un tiešsaistes semināru vadīšanai tiks pieaicināti speciālisti. Sagatavošanas darbu un realizāciju koordinēs projekta galvenais partneris – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

***

Pirmdien, 25. oktobrī, Lauku atbalsta dienests sāks lauksaimniekiem izmaksāt vienotā platības maksājuma (VPM) avansu līdz 50 procentiem. Avanss tiks izmaksāts par 2010. gada iesniegumiem VPM, ja būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude. Vairāk informācijas par atbalsta izmaksu pielikumā: 25 okt saks vienota platibas maksajuma izmaksu lauksaimniekiem

Iznākusi oktobra mēneša “Lauku Lapa” (Nr.67). Skatīt šeit: 12_10_2010_-LaukaLapa

Elektroniskā deklarēšana (EDS) pēc Jaunā gada  būs aktuāla mums visiem, kuri iesniedz VID deklarācijas. No 2011. gada to būs jādara tikai elektroniski, ne papīra formātā! Par iespēju apgūt EDS apmācību kursu skatīt sadaļā “Semināri”

Ministru kabinets atbalstījis Zemkopības ministrijas ierosinājumu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt 357 000 latu Valsts meža dienestam (VMD) un 49 000 latu valsts polderu sūkņu staciju un inženierbūvju ārkārtas izdevumu segšanai 2010. gadā. Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa. tālr.: 67027070; 67878705; 67027498; 67027622. fakss: 67027070. Zemkopības ministrija
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981. zm@zm.gov.lv

Lauksaimniekiem atmaksās akcīzi par jūlijā iegādāto degvielu
Lai saņemtu akcīzes nodokļa atmaksu, lauksaimniekiem līdz 2010.gada 31.augustam jāiesniedz Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniegumu un dokumentu kopijas, kas apliecina dīzeļdegvielas iegādi.


kontakti | lapas karte