Uz augšu
Mājaslapa vislabāk skatāma ar Mozilla Firefox

Iespējas…

2014.gads

Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (ECC Latvia) sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) izstrādājis interaktīvi izglītojošu tiešsaistes spēli „PRĀTĪGAIS PATĒRĒTĀJS”. Interaktīvi izglītojošās tiešsaistes spēles „PRĀTĪGAIS PATĒRĒTĀJS” mērķis ir atraktīvā formā uzlabot jauniešu zināšanas patērētāju tiesību un preču / pakalpojumu drošuma jomā.

Spēles „PRĀTĪGAIS PATĒRĒTĀJS” ietvaros tiek demonstrēti video, kur spēles varoņi sastopas ar dažādām ķibelēm rotaļu laukumā, mājās, veikalā, lidostā un slēpošanas kūrortā. Pēc video scenāriju noskatīšanās, tiek piedāvāts atbildēt uz testa jautājumiem par pakalpojumu drošumu, preču drošumu, cenu norādīšanu, reklāmu, pārrobežu iepirkšanos internetā, aviopasažieru tiesībām.

Katru mēnesi līdz 2014.gada 30.jūnijam prātīgākajiem patērētājiem, kas būs guvuši testā vislabākos rezultātus, izlozes kārtībā tiks pasniegta pārsteiguma balva no Eiropas Patērētāju informēšanas centra.

SPĒLE / TESTS PIEEJAMS ŠEIT: http://pratigais-pateretajs.percgudri.lv/ [1]

Ilze Žunde, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā
konsultante

***

Vēl pēdējās iespējas pieteikties 2013.gada ģitāristu sesijas (u.c.) nodarbībām! Vairāk info: www.gitaristusesija.lv!

Līdz 2012.gada 5.aprīlim iespēja iepazīt tiešsaistes izstādi par iespējām mācīties Latvijā un ārzemēs: http://www.expoe.org/lv/macibas-arzemes

***

Limbažu Galvenā bibliotēka aicina iesaistīties videosižetu konkursā “Bibliotēkā ir forši!” (2-3 min.) . Konkurss norisināsies no 2012.g. 19.marta līdz 23.aprīlim. Nolikumu skatīt Konkurss_video

***

Jaunas iespējas sevis izzināšanā! Vai vēlies uzzināt par sevi vairāk, nekā tu jau zini? Piemēram, kas tu esi – izpildītājs vai organizators? Kāds ir tavs noteicošais darba priekšmets: daba, tehnika, cilvēks, zīmju sistēma vai mākslas tēls? To visu tu varēsi uzzināt ar jaunas metodikas palīdzību, kas ir ievietota Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā. Ne velti tā saucās „Orientācija” (profesionālo interešu izpēte). Labs metodikas „Orientācija” papildinājums ir „Interešu tests jauniešiem. Virtuālā datorspēle „Es un mana karjera” turpinās tavu „izglītošanas kursu” karjeras jautājumos. Plašāka informācija atrodama NVA mājas lapā www.nva.gov.lv  → „Karjeras pakalpojumi”  → „Izpēti sevi!”

***

Pirmo reizi Rīgā norisināsies angļu valodas orientēšanās spēle. „Angļu valodas maratons”. Nenokavē, reģistrējies jau šodien – 21.septembrī! Vairāk informācijas: Dalibnieka_Info[1]

*** 

Sākoties jaunajam mācību gadam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina Latvijas jauniešus pieteikties video reklāmas konkursam „Iesaisties“, kas tiek organizēts Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 (EBDG 2011) ietvaros. Labāko darbu autori katrā no 5 brīvprātīgā darba jomām saņems balvu — uzņēmuma „Lattelecom“ jaudīgu portatīvo datoru. Video reklāmas konkurss norisinās no š.g. 12. augusta līdz 1. novembrim. Sīkāka informācija par pieteikšanos un konkursa nolikums ir pieejams  konkursa mājas lapā www.iesaisties.lv.

Konkursa mērķis ir ieinteresēt pašus jauniešus apzināt brīvprātīgā darba iespējas savā dzīvesvietā, iesaistīties brīvprātīgā darba veikšanā un popularizēt brīvprātīgo darbu, aicinot savus vienaudžus  un līdzcilvēkus pievienoties brīvprātīgā darba kustībai.

Darbus vērtēs speciāli izveidota konkursa komisija, kuras sastāvā ir IZM, nevalstisko organizāciju, Eiropas Hītu Radio un Lattelecom pārstāvji. Informatīvo atbalstu konkursam sniedz Eiropas Hītu Radio, Uzziņu dienests 1188 un Latvijas televīzijas raidījums „Sems“. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti š.g. 25. novembrī IZM rīkotajā Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 noslēguma interaktīvajā konferencē.

Plašāka informācija par video reklāmas konkursu ir pieejama  mājas lapās www.iesaisties.lv, www.izm.gov.lv/ebdg2011, portālos www.jaunatneslietas.lv, www.e-skola.lv, www.pilseta24.lv.

Papildu informācija:
Saskaņā ar 2009.gada 27.novembra Eiropas Savienības Padomes lēmumu 2011.gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu (EBDG) aktīva pilsoniskuma veicināšanai. Eiropas Savienības dalībvalstis popularizē brīvprātīgā darba vērtības un nozīmi sabiedrībā, kas ir unikāls veids prasmju un kompetenču pilnveidošanā, sabiedrības saliedēšanā un demokrātijas stiprināšanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir koordinējošā institūcija EBDG 2011 īstenošanai Latvijā. Vairāk par EBDG un tā aktivitātēm: www.izm.gov.lv/EBDG.html  un portālā pilseta24.lv .

Par brīvprātīgā darba aktualitātēm nevalstisko organizāciju mājaslapās: www.brivpratigais.lv, www.esilabs.lv, www.iespejukarte.lv, www.prakse.lv.

***

Interaktīvā TV piedāvā: No 27. jūnija konkurss sadarbībā ar kanālu „Mūzikas Video” – varēsi laimēt biļetes uz Positivus festivālu. Gaidi un seko līdzi informācijai kanālā „Mūzikas Video”.

***

21. februari tiek atklata online izstade – Macibas Latvija un arzemes 2011 portala www.expoe.org
Izstade darbosies no 2011. gada 21. februara lidz 27. februarim. Izstade varesiet iegut informaciju: par profesionalajam, bakalaura un magistra studiju programmam gan Latvija, gan arzemes, par svesvalodu kursiem pieaugusajiem un vasaras nometnem berniem un jauniesiem arzemes. Sazinaties ar macibu iestazu parstavjiem un, ja velaties, pat pieteikties tiessaistes rezima kursiem vai nopietnakam macibam. Sazinasanas ar macibu iestazu parstavjiem tiek nodrosinata izmantojot skype, online kontakta formu, e-pastu vai talruni.
Skaties visu informaciju – http://www.expoe.org/lv/macibas-arzemes
Katrai macibu iestadei, kas piedalas izstade, ir savs profils, kura ir sagrupeta informacija par programmam, cenam, dzivosanas iespejam, ka ari kontaktinformacija, majas lapa, talrunis, skype, twitter, saite uz video no youtube.com, online kontakta forma un saite uz karti, kura redzama macibu iestades atrasanas vieta. Tas palidz toposajam studentam atrak un vieglak iegut informaciju un ari uzreiz uzdot interesejosos jautajumus.
Profila iespejams atrast katras skolas specialos piedavajumus vai programmas, vai kadu aktualu informaciju, kas ir butiska un aktuala tiesi sini laika tiesi sai skolai.
Profils veidots parskatami un ir erts lietosana. Piemeram, vai jus ziniet, ka Latvijas Sporta pedagogijas akademija var macities par fizioterapeitu un Rigas Pedagogijas un izglitibas vadibas akademijai ir filiales astonas Latvijas pilsetas  skaties www.rpiva.lv
Citigakos un uzmanigakos izstades apmekletajus gaida patikams parsteigums  30 dienu bezmaksas anglu valodas macibas tiessaistes rezima interneta. so iespeju davina valodu skola English First. Jums tikai jaatrod majas lapa informacija par konkursu, japiedalas un pareizi jaatbild uz jautajumiem.
Tas ir svarigs lemums un japienem loti savlaicigi neatstajot to uz pedejo bridi, jo piemeram, lai macitos no septembra vidusskola arzemes, jums aizpilditas pieteikumu anketas jaiesniedz februari velakais marta!

***

Latvijas Universitātes Fonds ar prieku paziņo, ka 2011./2012. akadēmiskajā gadā sadarbībā ar izglītību veicinošiem mecenātiem un atbalstītājiem norisinās konkurss sociālajai stipendijai „Ceļamaize”. Stipendijas *„Ceļamaize” mērķis ir atbalstīt tādus potenciālos Latvijas Universitātes 1.kursa pamatstudiju programmu studentus, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām, bet kuri ir spējīgi un centīgi mācībās skolā (vidējā atzīme virs 7,5 ballēm), motivēti izglītoties, aktīvi sabiedriskajā dzīvē un patiesi vēlas iegūt izcilu izglītību. Katras stipendijas apjoms ir 150 latu mēnesī 10 mēnešu garumā.
Uz stipendiju topošie studenti var pieteikties paši, aizpildot /on-line/ anketu LU Fonda mājas lapā <http://www.fonds.lv/>*, sākot no 1.līdz 22.martam.

***

Līdz martam norisināsies 2011. gada 1. mikrokonkurss portālā www.drossinternets.lv! Piedalies arī tu! Konkursa jautājumi aizpildāmi tiešsaistē šeit!

***

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju otro gadu organizē konkursu “Mums pieder debesis 2011″, lai diviem 15-18 gadus veciem Latvijas jauniešiem (1 meitenei un 1 puisim) sniegtu iespēju piedalīties starptautiskajā nometnē ASV Kosmosa un raķešu centrā, Alabamā. Vairāk informācijas: http://www.vatp.lv/ Konkursa Nolikumu lasīt šeit!

***

Studentu uzņemšana augstākās izglītības iestādēs 2011. gadā: budžeta vietas, populārākās koledžas un augstskolas, populārākās studiju programmas. Uzzini sīkāk šeit: http://auiz.cz.cc/

***

Net-Safe Latvia drošāka interneta centrs sadarbībā ar Draugiem.lv organizē konkursu “Bērniem kvalitatīvs interneta saturs”.
Aicinām pieaugušos un jauniešus vecumā no 12 – 17 gadiem būt radošiem un piedalīties konkursā (individuāli vai grupās), uzvarētājs balvā saņems iespēju 5000 Ls vērtībā reklamēties portālā Draugiem.lv un pretendēt uz Eiropas Balvas titulu! Konkurss norisinās līdz 2011. gada 14.janvārim.
Vairāk informāciju par konkursu lasiet šeit: http://www.drossinternets.lv/page/271

***

Zobus nost no grāmatām!” – plakātu konkurss
Lai nepieļautu Latvijas nacionālās grāmatniecības iznīcināšanu, palielinot PVN likmi grāmatām uz 21% (šā brīža jau tā dubultotās PVN likmes 10% vietā), Latvijas Grāmatnieku ģilde izsludina plakātu konkursu „Zobus nost no grāmatām!”.
Konkursa norises laiks: no 2010. gada 28. septembra līdz 2010. gada 28. oktobrim.
Žūrijas noteiktajās nominācijās interesantāko darbu autori saņems vērtīgas balvas. Konkursa galvenā balva – 500 LVL!
Konkursa nolikumu skatīt: www.gramatniekugilde.lv

***

Piedalies 18.pasaules bērnu zīmējumu konkursā! Bērni un jaunieši vecumā no sešiem līdz 15 gadiem tiek aicināti iesūtīt savus darbus Japānas valdības atbalstītajā ikgadējā pasaules bērnu zīmējumu konkursā, kas šogad notiks jau 18.reizi. Iesūtītajiem darbiem jāatbilst vienai no šādām tēmām – zemkopība, lauksaimniecība, daba, vide, cilvēki, ģimene. Sūtāmajam darbam jāpievieno ar drukātiem burtiem aizpildīta dalībnieka anketa un pārstāvētās organizācijas anketa un jāsūta uz šādu adresi: IE-NO-HIKARI Association “The 18th Annual World Children’s Contest”. 11, Funagawara-cho, Ichigaya, Shinjuku-ku, Tokyo 162-8448, Japan. Plašāka informācija par konkursu un piedalīšanos tajā atrodama pasaules bērnu zīmējumu tīmekļa vietnē: http://www.ienohikari.net/zugacon/english/index.html. Pieteikumu pieņemšanas termiņš ir 2010.gada 30.septembris. (public. žurn. “Logs”, 2010, aug.)

***

Piedalies ar savu klasi ozolzīļu un lapu lasīšanas akcijā “Ražas svētki Mežakaķī” no 2010. gada 10. septembra līdz 31. oktobrim un Tu palīdzēsi RĪGAS ZOOLOĢISKĀ DĀRZA iemītniekiem.  Akciju organizē piedzīvojumu parks “Mežakaķis” sadarbībā ar Rīgas Zooloģisko dārzu. Piedalies ar savu klasi un saņem 30% atlaidi “Mežakaķa” apmeklējumam un nopelni speciālo piedāvājumu no Rīgas Zoodārza! Vairāk par konkursu lasīt šeit vai http://www.kakiskalns.lv

***

Piesaki sevi vai draugu  ZZ Stipendiju konkursam!

Ja esi jauns un talantīgs un Tev nepieciešams atbalsts sava talanta izkopšanai- piesakies ZZ Stipendiju konkursam un saņem 1000 latus savai izaugsmei!
Šogad jauniešiem vecumā līdz 21 gadam ir iespēja pieteikties un izcīnīt ne tikai Latvijas Zelta talantu 2010 lielo balvu, bet paralēli cīnīties arī par ZZ Stipendiju 1000 latu vērtībā sava talanta izkopšanai piecās nominācijās – foto, video, mūzika, sports un dizains-māksla.
Piesakies pats vai piesaki savu talantīgo draugu zzstipendijas.lv no 30.augusta līdz 30.septembrim! Vairāk informācijas: http://zeltatalanti.lv/stipendijas.

***

Dzejas/eseju konkurss “Mani vārdi Latvijai”

Aicinām 2.-12. kl. skolēnus piedalīties literāro darbu konkursā, ko organizē Salacgrīvas novada bibliotēkas un biedrība “Salacas baseina bibliotēku apvienības “Salacas bibliotēkas””. Uzvarētājiem paredzētas balvas, kā arī viņu darbi tiks publicēti iespiestā izdevumā. Nolikumu skatīt: Nolikums_2010

***

Foto konkurss „Eiropa manā vasaras fotoobjektīvā”

Interneta vortāls www.esmaja.lv izsludinājis foto konkursu „Eiropa manā vasaras fotoobjektīvā”. Tajā aicināti piedalīties skolēni, studenti, jaunieši un visi aktīvie cilvēki bez vecuma un nodarbošanās ierobežojuma, kuri vēlas savos vasaras iespaidos dalīties ar citiem un tikt pie balvām.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem no 2010.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 31.augustam jāiesniedz konkursam sagatavotās fotogrāfijas, augšupielādējot tās interneta vietnē http://fotokonkurss2010.esmaja.lv. Dalību konkursā iespējams pieteikt divās klasēs – „Amatieru klasē” un „Profesionāļu klasē”. No žūrijas augstāko novērtējumu saņēmušajiem Profesionāļu klases darbiem tiks izveidots izstāde ES mājā Aspazijas bulvārī 28.

Iesniegtie foto materiāli tiks publiskoti interneta vietnē www.esmaja.lv, kur laika posmā no 2010.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 31.augustam ikvienam lasītājam būs iespēja vērtēt darbus, piešķirot 1 – 5 zvaigznes. Konkursa „Lasītāju simpātija” uzvarētāju noteiks www.esmaja.lv publiskais balsojums. Visus konkursam iesniegtos darbus vērtēs īpaši šim notikumam izveidota žūrijas komisija, kurā būs vortāla www.esmaja.lv, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja pārstāvji.

Iepazīties ar foto konkursa „Eiropa manā vasaras fotoobjektīvā” nolikumu iespējams interneta vietnē http://fotokonkurss2010.esmaja.lv. Papildus informāciju par konkursu var saņemt, rakstot uz e-pasta adresi redakcija@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67625339.

***

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludina video konkursu „Esi neformāls”

Konkursa mērķis ir motivēt jauniešus būt aktīviem, sekmēt jauno, talantīgo jauniešu radošo darbību, sniegt iespēju jauniešiem izteikt savu viedokli par neformālo izglītību, kā arī veicināt jauniešu līdzdalību Eiropas Savienības neformālās izglītības programmā „Jaunatne darbībā”. Konkursā drīkst piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kurš pats ir piedalījies, piedalīsies vai jau piedalās kādā no ES neformālās izglītības programmas „Jaunatnes darbībā” projektiem. Video materiālus kopā ar aizpildītu pieteikuma anketu var iesniegt līdz 2010. gada 1. oktobrim. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama mājas lapā www.jaunatne.gov.lv.

Konkursa uzvarētāji saņems balvas no Fantasy Park, Tallink un JSPA.
Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu „Jaunatne darbībā” Latvijā administrē valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”. Informācija par programmu www.jaunatne.gov.lv

***

Fotokonkurss 15-18 gadus veciem jauniešiem Baltijas jūras reģiona valstīs “Baltic Sea – Young Wildlife Photographer 2010″

 Vai TU esi gada jaunais dabas fotogrāfs? Pārvērt savus dabas vērojumus fotogrāfijās un piedalies Baltijas jūras valstu lielākajā foto konkursā! Grupas: 1) Baltijas jūra un cilvēks, 2) Latvijas daba, 3) daba un mobilais telefons. Konkurss norisinās atsevišķi katrā no deviņām Baltijas jūras valstīm: Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. Pirmās vietas balva ir Nikon fotoaparāts (3500 eiro vērtībā). 2011.gadā visu grupu uzvarētāji tiks uzaicināti braucienā pa Šērgordshāvetas nacionālo parku Somijā. Konkursa patronese ir Somijas prezidente Tarja Halonena. Lasi vairāk par konkursu un Baltijas jūru: www.ywp2010.com

Konkursa beigu termiņš ir 2010.gada 1.septembris plkst. 15.00.


kontakti | lapas karte