Uz augšu
Mājaslapa vislabāk skatāma ar Mozilla Firefox

Aicinām darboties!

Viļķenes bibliotēka aicina lasīt un vērtēt grāmatas BĒRNU ŽŪRIJĀ! 23.augustā plkst. 14.00 iepazīsim “Bērnu žūrijas”grāmatu kolekciju jaunākajai grupai. Kopīgi lasīsim un uzzināsim, kas ir Līze Analīze, Ulrihs Ultrasonogrāfs, Šļirce, Katetrs un citi… Spēlēsim Slimnīcu, tādēļ paņem līdzi kādu mazu našķīti “slimniekam”!

22.novembrī plkst. 16.00 Viļķenes bibliotēkā sarunas par mūspuses lībiešiem ar vēsturnieci Rasmu Noriņu. Izstāde “Vidzemes lībieši un viņu pēcteči” bibliotēkā skatāma visu decembri.

Viļķenes bibliotēka piedāvā konsultācijas datora un interneta lietošanā:

  • MS Office
  • informācijas meklēšana
  • e-pasta izveide
  • maksājumu veikšana
  • citi Jūs interesējoši jautājumi

Piemērotākais laiks – darbdienu rītos (plkst.10.00 – 12.00), iepriekš vienojoties ar bibliotēkas vadītāju Mārīti Purmali. Tel. 64063243 vai mob. tel. 26186410. Adrese: Briežu gatve 6a

E-prasmju nedēļa Viļķenes bibliotēkā – 2012.g. 26.-30.martā. Aicinām iesaistīties e-prasmju nedēļas pasākumos Viļķenes bibliotēkā:

Nāc un māci bibliotekāru! 28.-30.martā (4.-9.kl. skolēniem)
• līdz 26.martam aicinu iesniegt savas e-prasmes / datorprasmes formulējumu: ko jaunu, īpašu, tev zināmu tu gribētu iemācīt arī bibliotekāram!
• Ideju un savu vārdu, uzvārdu uzraksti uz lapiņas un ievieto plakātam pievienotajā „kastītē”.
• Bibliotēkas vadītāja izvēlēsies 3 interesantākās idejas; tad vienosimies par apmācības dienu un laiku (Viļķenes bibliotēkā).
• Par nodarbības vadīšanu saņemsi bibliotēkas balvu 4.aprīlī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas sarīkojumā „No sirds uz sirdi”.

Konkurss „Atrodi internetā!” 28.-30.martā (4.-9.kl. skolēniem)
• Ierodoties bibliotēkā, piesakies konkursam, izlozē jautājumus   (5 jautājumi par Viļķenes pagastu, bibliotēkas grāmatām, slavenībām u.c.)
• Sameklē pareizās atbildes un iekopē tās doc. failā. Izdrukā un iesniedz bibliotekārei.
• 3 precīzākie konkursa dalībnieki saņems bibliotēkas balvu 4.aprīlī Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas sarīkojumā „No sirds uz sirdi”.

Literatūras izstāde “Bērnam draudzīgs internets” - Viļķenes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē

Konsultācija  interesentiem “Elektroniskais katalogs un bezmaksas e-resursi”

2011.g.

Aicina dāvināt bibliotēkām laikrakstu abonementus
Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte aicina Latvijas uzņēmējus un iedzīvotājus iesaistīties labdarības akcijā Dāvini abonementu bibliotēkai!un ziedot laikrakstu un žurnālu gada abonementus bibliotēkām visā Latvijā, pārskaitot nepieciešamos līdzekļus Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai. Kultūras ministre atsaukusies aicinājumam un bibliotēkām Latvijā ziedojusi 19 žurnālu nākamā gada abonementus.
Akcija Dāvini abonementu bibliotēkai! norisināsies līdz 27. decembrim. Tās ietvaros bibliotēkas visā Latvijā ir informējušas Kultūras ministriju, kādi preses izdevumi tām ir visnepieciešamākie. Ikviens interesents var iepazīties ar bibliotēku sniegto informāciju – gan preses izdevumu nosaukumi, gan to abonēšanas cena ir pieejama labdarības akcijas mājas lapā www.km.gov.lv/lv/ministrija/akcija.html.
Lai pēc iespējas vienkāršotu ziedošanas procesu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība apņēmusies bez starpniecības maksas nodrošināt ziedojumu administrēšanu. Ziedotājam nav jāmeklē konkrētās bibliotēkas konta numurs un adrese, bet pietiek ar līdzekļu pārskaitīšanu LNB Atbalsta biedrībai, maksājuma uzdevumā norādot konkrēto bibliotēku un konkrēto laikrakstu vai žurnālu, kura abonements ir biedrībai jāiegādājas par saņemtajiem līdzekļiem. Sīkāka informācija par norēķinu kārtību – konta numurs un biedrības rekvizīti – atrodama labdarības akcijas mājas lapā.
Kultūras ministre uzsver, ka drukātās preses pieejamība bibliotēkās ir ļoti nepieciešama un cilvēku atbalsts bibliotēkām ir svarīgs. „Bibliotēku apmeklējums kopš ekonomiskās lejupslīdes sākuma ir strauji pieaudzis. Tās ir kļuvušas par moderniem sociālajiem kopienu centriem, kur cilvēki var saņemt noderīgas zināšanas. Atbalsts bibliotēkām preses iegādei ir svarīgs, lai veidotos pilsoniska sabiedrība un Latvijā nostiprinātos demokrātiskas vērtības. Tāpēc es lūdzu ikvienu, kura rocība to atļauj, uzdāvināt abonementu kādai no Latvijas bibliotēkām,” aicina S. Ēlerte.
Pēc labdarības akcijas beigām mājas lapā būs pieejama detalizēta informācija par iegādātajiem abonementiem un bibliotēkām, kuras nākamgad par ziedotajiem līdzekļiem saņems laikrakstus.
Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis – Kultūras ministres padomnieks, preses sekretārs +371 26473310; Andris.Saulitis@km.gov.lv


kontakti | lapas karte