Uz augšu
Mājaslapa vislabāk skatāma ar Mozilla Firefox

Viļķenes bibliotēka

2014. gads

Viļķenes bibliotēka, iesaistoties UNESCO stāstu bibliotēku kustībā,  ir uzsākusi Baltijas ceļa dalībnieku apzināšanu un viņu atmiņu pierakstus, lai tos tālāk nosūtītu UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai “Baltijas ceļa stāstu” kolekcijai.  Īss stāsta kopsavilkums būs pieejams interneta vietnē www.thebalticway.eu. Protams, atmiņu ieraksti un pieraksti tiks glabāti arī bibliotēkas novadpētniecības krājumā. Pirmās savās atmiņās par dalību Baltijas ceļā dalījās Ieva Lazdiņa un Vīta Treimane. Izrādās, ka visa Treimaņu ģimene piedalījusies šajā akcijā, bet katrs turp devies no savas dzīvesvietas.

Aicinu ikvienu, kuram ir sava pieredze, iespaidi un atmiņas par Baltijas ceļu, iegriezties bibliotēkā un aizpildīt anketu. Tāpat ceru uz kādu šī notikuma fotogrāfiju.

Viļķenes bibliotēkas vadītāja Mārīte Purmale

2011. gads

Programma “Bērnu žūrija ’2010″ noslēgusies, noskaidrotas bērnu mīļākās grāmatas.
Jaunākajā lasītāju grupā iesaistījās bērnudārza sagatavošanas grupas audzēkņi, kuri, izvērtējot labākās grāmatas, atzīmēja tās ar īpašām uzlīmēm – sirsniņu, puķīti un tauriņu. Par vismīļāko grāmatu ar 9 “sirsniņām” ir kļuvsi “Ezītis miglā” (S.Kozlovs, J.Noršteins; māksl. Frabčeska Jarbusova); 2.vietu ieguvusi pasaciņa “Leduslācēns Ille”, bet 3. – “Pele, Punkts un Gūtenbergs”. Katram vērtētājam, protams, bija savs atšķirīgs viedoklis un savi iespaidi par izlasīto. Vieniem patika lācēna piedzīvojumi zoodārzā un mežā, citiem – ezīša klejojumi miglā, satikšanās ar zirgu un ūpi, citam – dzejoļi un stāstiņi par cipariem un burtiem. Patstāvīgi grāmatas jau lasa Katrīna Šņore un Sāra Ozoliņa, pārējie ieklausījās audzinātājas lasījumā un pārrunāja dzirdēto. Pēc grāmatu izvērtēšanas katrs mazais lasītājs saņēma noslēpumainu gandarījuma balvu un ielūgumu apmeklēt bibliotēku kopā ar vecākiem. Atgādinu, ka bibliotēka bērniem piedāvā ne tikai grāmatas, bet arī spēles, kā arī aicina skatīties “multenes” portālā www.filmas.lv, izpētīt bērnu virtuālo enciklopēdiju “Microsoft Encarta Kids” un apgūt e-mācību kursu “Mans draugs dators”.

M.Purmale ir plānojusi iesaistīties eParaksta pakalpojuma sniegšanā, lai, atbilstoši “gaismas tīkla” attīstības konceptam, sniegtu prakstisku atbalstu lauku iedzīvotājiem.
LVRTC ar preses konferences starpniecību 1.februārī atklās jauno eParaksta 2.0 Interneta portālu.
Atbilstoši šī gada 24.janvārī parakstītajam nodomu protokolam starp VAS Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centrs  un VA Kultūras Informācijas sistēmas, VAS LVRTC no 01.02.2011. uzsāks jaunā e-paraksta portāla informatīvo kampaņu, kurā tiks informēts arī par tām bibliotēkām, kuras būs izteikušas vēlēšanos piedalīties e-paraksta izsniegšanā un popularizēšanā.
Pēc VAS LVRTC komercdirektora Mārtiņa Bērziņa sniegtās informācijas:
Galvenās izmaiņas un uzlabojumi salīdzinājumā ar iepriekšējo e-Paraksta platformu, ko pārņēmām no Latvijas Pasta 2009. gada vidū ir sekojošas:
1. Esam saīsinājuši procedūras laiku, kurš jāpatērē, lai iegūtu eParakstu (iepriekšējais risinājums prasīja vairākkārtēju iešanu uz Latvijas Pasta filiāli un pats process patērēja ap 2 nedēļām, tagad to esam saīsinājuši līdz aptuveni 5-10 min no brīža, kad iedzīvotājs iesniedz pieteikumu eParakstam);
2. Jaunā sistēma nepieprasa papildus iekārtu pieslēgšanu un speciālu programmu instalēšanu, ir nepieciešams tikai kāds no Internetbanku autentifikācijas līdzekļiem;
3. Esam kardināli samazinājuši cenas eParaksta pakalpojumam, tagad iedzīvotājs var nopirkt pat vienu eParakstu, kas izmaksās 29 santīmi (agrāk mazākā izmaksu pakete bija 10 LVL);
Jebkurš iedzīvotājs sākot no 1.februāra varēs ieniegt pieteikumu (iesniegumu), lai saņemtu eParakstu, un sākt izmantot šo eParaksta portālu kā reģistrēts tā lietotājs. Tas viņam sniegs iespēju ielādēt portālā jau apstrādātus dokumentus, piemērām, iesniegumus VID, CSDD, Uzņēmumu reģistram u.c. Valsts iestādēm, kā arī parakstīt pieteikumus un iesniegumus komersantiem, piemēram, mobilo telefonu operatoru pakalpojumiem, apdrošinātājiem u.c. Šajā gadījumā parakstīto dokumentu varēs vienkārši pa e-pastu nosūtīt attiecīgajai iestādei vai uzņēmumam un tie savukārt pieņems šo iesniegumu vai vēstuli izpildei. Tas nozīmē, ka iedzīvotājs vai uzņēmējs varēs atteikties no braukšanas un stāvēšanas rindā, lai iesniegtu šos dokumentus, un attiecīgi arī ieekonomēt naudu, jo 1 paraksts par 29 santīmiem ir lētāks pat par līdzīga papīra dokumenta nosūtīšanu pastā. Pērkot attiecīgi vairākas parakstīšanas reizes tas kļūs pat vēl lētākas – 20 parakstīšanas reizes maksā 2,90 LVL, neierobežots parakstīšanas reižu skaits līdz gada beigām – 6.99.
Tāpat uzņēmumi portālā varēs izvietot savas iesnieguma formas, lai tās varētu tikt ērtāk parakstītas.
Vairāk informācijas: Viļķenes pagasta bibliotēka, tel.: 64063243. M.Purmale


kontakti | lapas karte