Uz augšu
Mājaslapa vislabāk skatāma ar Mozilla Firefox

Gadumijas dāvinājumi Viļķenes bibliotēkai

Sākums | 2013. gada 17. janvāris

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGadu mijā Viļķenes bibliotēka ir saņēmusi vairākus vērtīgus sūtījumus no labvēļiem plašajā pasaulē. Ziedīte Muze (Krūmiņa) bibliotēkai iedāvināja jauno krāšņo Marutas Grasmanes grāmatu „Latvieša cimdi”, kas tapusi sadarbībā ar Tautas tērpu centru „Senā klēts” (un Ziedīti Muzi šīs komandas sastāvā).

Ar novadpētnieces Dainas Čakstes starpniecību bibliotēka iemantoja vēsturnieka un dabas pētnieka Andra Grīnberga dāvināto „Zemgales reģiona senās kulta vietas”, bet caur Aijas Dzenes rokām pie lasītājiem nonākusi mākslas zinātnieces Dainas Lāces sūtītā grāmata par mūsu baznīcas arhitektu „Pirmais Rīgas pilsētas arhitekts Johans Daniels Felsko (1813 – 1902)”.

Dāvināšanas priekam atsaukušies arī Kanādā dzīvojošie tautieši Anita un Guntis Liepiņi, abonējot bibliotēkai visam gadam žurnālu „Ir”.

Kā visas Latvijas bibliotēkas, arī Viļķenes saņēma VKKF dāvinājumu – 10 grāmatas, tostarp „37 stāsti par Kārli”, A.Remesa grāmatu par Raimondu Paulu, jaunāko izdevumu par modes vēsturi, par ansambli „Dzeguzīte” (grām. „No vienas ligzdas”), J.Petera jaunāko dzejoļu krājumu „Minhauzens un Kamikadze” u.c.

8 grāmatas bibliotēkai tika piešķirtas Kultūras Ministrijas programmas „Publisko bibliotēku kapacitātes stiprināšana grāmatu un citu izdevumu iegādē nacionālās identitātes un sabiedrības saliedētības veicināšanā” ietvaros. Nozīmīgākais šīs kopas izdevums – „Arheoloģisks ceļvedis latviešu un Latvijas vēsturē” (aut. Arnis Radiņš).

Ik gadu bibliotēkas budžetā grāmatu iegādei tiek atvēlēts ap 700 latu, taču gandrīz tikpat veido bibliotēkas atbalstītāju un labvēļu devums. Paldies visiem!

Pateicība arī makulatūras piegādātājiem ~ 30 akcijas dalībniekiem, jo kopā savācām vairāk kā 3 tonnas makulatūras, par ko bibliotēka balvā ieguva 15 kg papīra.


kontakti | lapas karte